استقلالی‌ها خیانت نکردند، پرسپولیسی‌ها خیانت کردند

مسعود معینی عضو هیئت مدیره استقلال، اوایل هفته، در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت استقلال و حضور خود در هیئت مدیره این تیم صحبت کرد. در بخشی از این مصاحبه، او درباره برخی اتفاقات تاریخی مربوط به باشگاه رقیب؛ از جمله داربی معروف شهریور ۵۲ هم حرف زده که در زیر عینا نقل می‌کنیم.

مسعود معینی

* بحث بعدی اتهام پرسپولیسی بودن‌تان است.

زمانی پهلوان رئیس فدراسیون وقت فوتبال بود و پروین را به خاطر مسائلی از پرسپولیس کنار گذاشته بودند. به خاطر ندارم چه سالی بود، اما مقدماتی جام باشگاه‌های آسیا بود که تیم باید به مصاف محمدان بنگلادش می‌رفت. تنها کسی که مدرک مربیگری داشت، من بودم. آقای پهلوان به من گفت که اگر همراه پرسپولیس نروید، این تیم حذف می‌شود. من با محمد مایلی‌کهن صحبت و دو جلسه هم در زمین آزادی تمرین کردیم. تمرین را محمد مایلی‌کهن می‌داد. تیم به بنگلادش رفت.

زمانی که به دبی رسیدیم، تصمیم گرفتم که برگردم. سرپرست تیم و مایلی‌کهن گفتند همراه تیم بمانم و به ایران برنگردم، اما شب بازی اتفاقاتی افتاد و می‌توانید جریان آن را از مایلی‌کهن بپرسید. اتفاقاتی که شاهد آن بودم که به تیم خیانت کردند. روز بازی می‌توانستیم ۷،۸ گل به تیم بنگلادشی که هدایت آن را مرحوم ناصرحجازی برعهده داشت، بزنیم، اما دو سه بازیکن با وجود اینکه مدافعان و دروازه‌بان حریف را دریبل کردند، توپ را به بیرون زدند. ما بازی را دو بر یک واگذار کردیم. حال من بَد شد، از اینکه بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس به خاطر یکسری مسائل دست به چنین کاری زد.

مایلی‌کهن به من دلداری داد و گفت ناراحت نباش، اما  به او گفتم این رسمش نبود. زمانی که به تهران رسیدیم، پروین من را در آغوش گرفت و گفت ناراحت نباش. در هر صورت جریانی مخالف پروین بودند، اما با این اتفاق پروین دوباره به پرسپولیس برگشت. این داستان پرسپولیسی بودن من است که همه اتهام زده‌اند که فلانی پرسپولیسی بوده است، در صورتی که اصل جریانی همین بود که توضیح دادم. زمانی که از راه‌آهن قصد داشتم به استقلال بروم، برادرم فریدون به من گفت که پرسپولیس می‌خواهد اردویی در اروپا برگزار کند و در تمرین این تیم شرکت کنم، اما گفتم با تاج (استقلال) قرارداد ۴ هزار تومانی بسته‌ام. باید بگویم که من، مرحوم غلامحسین مظلومی، نصرالله عبداللهی و مرحوم حجازی در یک شب قرارداد دو ساله با تیم تاج به مبلغ ۴ هزار تومان بستیم. رایکوف من را می‌خواست و به همین دلیل به برادرم گفتم که با استقلال قرارداد بسته‌ام.

* پشیمان نیستید که همراه پرسپولیس به بنگلادش رفتید؟

واقعا پشیمان هستم. بعضی از بازیکنان آن مسائل را می‌دانستند و چیزی به من نگفتند. اگر می‌گفتند از دبی برمی‌گشتم.

* چه سالی استقلالی شدید؟

مهرماه ۴۷

* در دربی معروف سال ۵۲ حضور داشتید؟

در آن سال سرباز بودم و از مرزن‌آباد و با لباس سربازی کنار نیمکت استقلال (تاج سابق) نشسته بودم.

 * اینکه گفتند در این دربی برخی از بازیکنان استقلال به پرسپولیس راه داده بودند، صحت داشت؟

خیر، مگر به کره‌جنوبی ۶ گل نزدیم؟ چرا کسی نمی‌پرسد که چطور به کره ۶ گل زدیم؟ در دربی سال ۵۲ همایون بهزادی هر توپی به او دادند، وارد دروازه کرد. ناصر حجازی ۴ گل خورد و سپس جایش را به  منصور رشیدی داد. خودم شاهد گل‌ها بودم. فکر می‌کنید چطور به تیم اسرائیلی در فینال جام باشگاه‌های آسیا گل زدم؟ پورحیدری توپ را ارسال کرد و من با یک استپ سینه توپ را با پای چپ زدم که به داخل دروازه رفت. منظورم این است که گاهی اوقات توپ‌ها گل می‌شوند. در دربی سال ۵۲، از هر جایی که خواستند، توپ را وارد دروازه استقلال کردند. ناصر حجازی هم عصبی شد و بیرون رفت. اینکه فیلمش چه شد، نمی‌دانم. پرسپولیسی‌ها برای اینکه کل کل کنند، حرف از ۶ تایی‌ها می‌زنند. استقلالی‌ها هم که داستان ۸ تایی‌ها را مطرح کردند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه ها:

  1. nima says:

    هر قدر هم که از این واقعیت تاریخی گفته بشه بازم کمه.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *