جلالی:‌ اختلاف امتیاز زیاد پرسپولیس ۲ عامل دارد

خبرگزاری تسنیم با مجید جلالی مصاحبه مفصلی کرده که بخشی از آن را درباره علت موفقیت پرسپولیس در دو فصل اخیر و کیفیت لیگ برتر بازنشر می‌کنیم.

مجید جلالی

اختلاف زیاد امتیاز پرسپولیس با سایر تیم‌ها به دو عامل برمی‌گردد

وی در پاسخ به این سؤال که عامل اختلاف امتیاز زیاد پرسپولیس با دیگر تیم‌ها و رقابت فشرده بالای جدول برای کسب سهمیه چیست و آیا این موضوع نشان‌دهنده بالا رفتن کیفیت لیگ است یا سایر تیم‌ها کیفیت لازم را برای رقابت قهرمانی با پرسپولیس نداشتند، اظهار داشت: تیم‌ها در لیگ این فصل از نظر کیفیتی واقعاً بهتر شده‌اند و حتی وقتی با مشکی‌پوشان هم که انتهای جدول است بازی می‌کنید، در بسیاری از دقایق بازی تحت تأثیر عملکرد این تیم هستید. تیم‌های دیگر هم شرایط‌شان به همین شکل است و نسبت به سال‌های گذشته تیم‌ها خیلی بهتر شده‌اند. همین مسئله باعث شده امتیازها به شکلی که هست، بین تیم‌ها تقسیم شود. با این حال دو عامل همیشه تیم‌ها را از یکدیگر تفکیک می‌کند و اگر می‌بینید پرسپولیس با این اختلاف امتیاز صدرنشین جدول است و مشکی‌پوشان با آن اختلاف امتیاز در قعر جدول، به این دو عامل باز می‌گردد. پرسپولیس و مشکی‌پوشان دو نمونه خوب هستند تا این دو عامل را تحلیل کنیم.

شرایط خوب ما در جدول به دلیل ثبات و آرامش تیمی بوده است

سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد: دو عاملی که در عملکرد تیم‌ها تأثیر می‌گذارد، ثبات به همراه اعتماد و آرامش است. پرسپولیسی‌ها یک مربی آورده‌اند که به او اختیار داده و اعتماد کرده‌اند و حتی روزی که برانکو گفت بهترین بازیکن تیمش را نمی‌خواهد، همه اعتماد کردند و دیدید که چه نتیجه‌ای هم از این اعتماد گرفتند. این درست که پرسپولیس بازیکنان خوبی دارد، اما چند تیم در لیگ هستند که از نظر بازیکن کمتر از پرسپولیس نیستند و این ثبات مجموعه پرسپولیس بوده که آنها را با همه تیم‌ها متفاوت کرده است. به لحاظ مدیریتی، کادرفنی، بازیکن، هوادار و حتی آرامش درون تیمی، پرسپولیس تیمی بوده که ثبات داشته  است و وقتی مجموعه‌ای به مربی‌اش اینچنین اعتماد می‌کند، نتیجه هم می‌گیرد. وقتی قرارداد مربی نیم‌فصل تمدید شده، همین مسئله آرامش را به تیم تزریق می‌کند و نمونه‌ای که در انتهای جدول است، این مسائل را ندارد که به نظرم اگر اعتماد و آرامش در تیم مشکی‌پوشان هم بود، می‌توانست حتی در نیمه جدول باشد. اگر وضعیت تیم ما در جدول با وجود نوساناتی که داشتیم، خوب است، به همین دو عامل باز می‌گردد. باشگاه ما طوری رفتار کرد که تیم به ثبات رسید و سپس راه‌هایی را رفت که آرامش بر تیم حاکم شد. این آرامش هم ۱۰، ۱۵ درصد دست مربی است و بقیه به مدیریت باشگاه باز می‌گردد که خوشبختانه در باشگاه ما آرامش وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *