گزارش روز – ۱۳ بهمن؛ استقلال، مظلومی و مدافع مصدوم‌نما

13951113

امروز ۱۳ بهمن است؛ سالگرد یک داربی بیادماندنی برای پرسپولیسی‌ها و شاید حتی استقلالی‌ها. با این حال، امروز برای استقلالی‌ها روز خوبی بود. آنها در هوای برفی تبریز و روی یک زمین برفی و در حالی که در نیمه اول، خبری از توپ‌های قرمزرنگ نبود، ماشین‌سازی را با ۳ گل درهم کوبیدند و روند موفق خود را با بازیکن‌های جوان آینده‌دارشان ادامه دادند. استقلال، حالا با یک بازی بیشتر، به ۴ امتیازی تراکتورسازی رده دومی رسیده‌ و برای بازی با السد قطر در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا آماده‌تر از هر زمان دیگری بنظر می‌آید. استقلالی‌ها در صورت شکست دادن السد و صعود به لیگ قهرمانان آسیا، در بهترین فرم روحی و فنی خود به مصاف پرسپولیس خواهند رفت. دغدغه آنها این روزها مسئله محرومیت‌شان از جذب بازیکنان جدید است که به حکم فیفا و در نتیجه رسیدگی به پرونده شکایت عادل شیحی، دچارش شده‌اند و دست آنها را برای بکارگیری آندو، جپاروف و روزبه چشمی که بعد از سپری کردن دوران طولانی مصدومیت،‌ آماده بازی شده، بسته است. شواهد و قراین نشان می‌دهد که امیدی برای تغییر حکم فیفا نیست اما آبی‌ها کاملا ناامید نشده‌اند و منتظر باز شدن این گره هستند.

علاوه بر استقلال، امروز نام مربی سابق این تیم که اتفاقا در آن داربی معروف، روی نیمکت این تیم نشسته بود (یا درست‌تر اینکه ایستاده بود و هواداران این تیم را هدایت می‌کرد) هم در خبرها شنیده شد؛ پرویز مظلومی امروز بعنوان سرمربی جدید پدیده مشهد جایگزین رضا مهاجری شد. البته خیلی زود خبر آمد که هیئت مدیره پدیده، تصمیم برگی‌زر، مدیرعامل این تیم را رد کرده و مهاجری همچنان سرمربی پدیده است. آخرین خبر هم به نقل از «بانک ورزش» این است که مظلومی دوباره سرمربی پدیده شده و این بار دیگر قضیه جدی و قطعی است! کلا باشگاههای مشهدی همیشه گرفتار مشکلات مدیریتی و مالکیتی هستند و خیلی کم رنگ ثبات و آرامش را می‌بینند.

خبر دیگر امروز این بود که نه سردار آجورلو بیانیه داد و نه هیچ مربی و بازیکنی از تراکتور درباره حمایت فدراسیون از پرسپولیس حرفی نزد. فقط یک شایعه منتشر شده که نتیجه تست دوپینگ مدافع یک تیم پرطرفدار لیگ برتری مثبت درآمده و علت غیبت این بازیکن در چند بازی اخیر تیمش، همین مسئله است و نه مصدومیت. با کدهایی که در متن این خبر داده شده بود، دو بازیکن در مظان اتهام دوپینگ قرار گرفتند؛ محسن ربیع‌خواه و محمد ایرانپوریان. ربیع‌خواه در بازی پرسپولیس-سایپا و جلوی چشم میلیون‌ها نفر مصدوم شد و احتمال دروغ بودن مصدومیتش کم است. ایرانپوریان هم با «ورزش ۳» مصاحبه کرد و قویا موضوع را تکذیب کرد. به نظر او انتشار این شایعه با کدهایی که نام او را به ذهن‌ها متبادر کند «یک بازی کثیف، مسخره و مزخرف» با هدف بهم‌زدن تمرکز بازیکنان تراکتور در آستانه بازی با پرسپولیس است. بهرحال، فعلا باید صبر کرد و دید علاوه بر فوتسالیست لیگ برتری، فوتبالیست لیگ برتری هم دوپینگ کرده یا نه. فعلا و با توجه به اینکه حرف خالی تراکتوری‌ها هم سند است، فقط همینقدر می‌دانیم که ایرانپوریان دوپینگ نکرده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *