نکته روز – آرسن ونگر قدیمی‌تر از اوسترشوند

arsene wenger

فوتبالچی- مهم‌ترین نکته تقابل دیشب اوسترشوند سوئد و آرسنال انگلیس در لیگ اروپا، نه به متن بازی یا حواشی آن، که به تاریخ دو تیم مربوط می‌شود. اوسترشوند باشگاهی‌ است که ۳۰ روز بعد از انتخاب آرسن ونگر بعنوان سرمربی آرسنال در اولین روز اکتبر سال ۱۹۹۶، تأسیس شده است و در واقع، قدمت آن  با کل مربیان تاریخش، از قدمت آرسنالِ آرسن ونگر کمتر است. از شواهد و قرائن هم اینطور بنظر می‌رسد که احتمال انحلال اوسترشوند، از احتمال نشستن مربی‌ای غیر از ونگر روی نیمکت آرسنال در آینده نزدیک، دور و اصولا هر نوع آینده‌ای بیشتر است.

نکته دیگر این مسابقه هم عکسی است که از تام پترسون بازیکن اوسترشوند منتشر شد که نشان می‌دهد او طرفدار آرسنال است. خب اینکه چیز عجیبی نیست و خیلی‌ها طرفدار آرسنال هستند و بعضا هم فوتبالیست هستند و حتی ممکن است مقابل آرسنال هم بازی کنند. مطلب اینست که تام پترسون در دقایق پایانی بازی دیشب، این فرصت را داشت که به تیم محبوبش از روی نقطه پنالتی گل بزند ولی پنالتی را خراب کرد تا بعد از انتشار عکس‌ قدیمی‌اش با پیراهن آرسنال، سوژه شوخی‌ها و ترول‌های فوتبالی شود.

نکته آخر بازی دیشب هم به ما ایرانی‌ها مربوط می‌شود. اگرچه اوسترشوند در برابر آرسنال، عملکرد ضعیفی داشت و با خوردن ۳ گل در خانه خود، عملا دیگر شانسی برای صعود به مرحله بعد لیگ اروپا ندارد اما سامان قدوس، ملی‌پوش ایرانی اوسترشوند عملکرد خوبی در این مسابقه داشت و ایرانی‌ها را به درخشش خود در ترکیب تیم ملی در جام جهانی کاملا امیدوار کرد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *